PLF finalment es connecta amb bus fins Girona amb 4 viatges diaris

Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

 

Des d’ahir PLF té un nou servei de bus que connecta el municipi amb Girona amb 2 viatges d’anada i 2 de tornada.

Actualment, existeix una línia de bus que comunica Blanes i Girona, amb 20 viatges diaris de dilluns a divendres feiners. El que s’ha fet és millorar la cobertura d’aquesta línia, perllongant el servei fins a PLF.

A partir hi haurà dos autocars que marxaran de PLF de bon matí, a les 6 i 5 i ales 6 i 50, en direcció a Girona. La Tornada es farà igualment en dos viatges. El primer a ¼ de 4 de la tarda i el segon, ja al vespre, a 2/4 de 8 del vespre.

Aquests horaris són operatius només de dilluns a divendres i es prestarà des de la parada de bus situada a l´Avinguda Costa Brava / Plaça dels País de Sepharat.

La intenció de l’Ajuntament és possibilitar als universitaris l’accés a Girona a través del transport públic, tal i com assegura la regidora de transports, Antònia Petit.

Aquests 4 viatges permeten també millorar la connexió amb transport públic fins a Blanes, per on passaran aquests 4 viatges estrenats ahir. Tot i això el consistori treballa ara per millorar la connexió amb Blanes i més endavant fins Lloret

La connexió entre PLF i Girona trigarà una hora i quart, aproximadament i té diferents parades, l’última a l’estació de busos de Girona, prop de l’estació de trens.

Segons l’Ajuntament amb aquest nou servei, la recent estrena d´un nou autobús i l´augment de la freqüència del servei entre Palafolls, Sant Genís i Malgrat, s´aconsegeuxi una millora de la mobilitat dels ciutadans de Palafolls en transport públic.

Aquesta connexió entre PLF i Girona és operada per Barcelona Bus.

Trobareu els horaris a la plana web de RP.

ANADA    
     
PLF 06:05 06:50
BL -Ca la Guidó 06:15 07:00
BL – Telefònica 06:18 07:03
BL- Pl. Catalunya 06:22 07:07
Bl- Estació Bus 06:30 07:15
TORDERA 06:40 no
CAL COIX 06:50 no
MAÇANET 07:00 no
GIRONA 07:30 08:05
     
     
     
TORNADA    
     
GIRONA 15:15 19:30
FORNELLS 15:25 19:40
SILS 15:40 19:55
MAÇANET 15:45 20:00
CAL COIX 15:55 20:10
TORDERA 16:00 20:15
BL -Ca la Guidó 16:15 20:30
BL – Telefònica 16:18 20:33
BL- Pl. Catalunya 16:22 20:37
Bl- Estació Bus 16:25 20:40
PLF 16:35 20:50
     
     
     
     

Subscriu-te gratuïtament,
el butlletí de notícies cada dia al teu correu.

El més llegit
Categories
Més ambits geogràfics