Des d’ahir PLF té un nou servei de bus que connecta el municipi amb Girona amb 2 viatges d’anada i 2 de tornada.
Actualment, existeix una línia de bus que comunica Blanes i Girona, amb 20 viatges diaris de dilluns a divendres feiners. El que s’ha fet és millorar la cobertura d’aquesta línia, perllongant el servei fins a PLF.
A partir hi haurà dos autocars que marxaran de PLF de bon matí, a les 6 i 5 i ales 6 i 50, en direcció a Girona. La Tornada es farà igualment en dos viatges. El primer a ¼ de 4 de la tarda i el segon, ja al vespre, a 2/4 de 8 del vespre.
Aquests horaris són operatius només de dilluns a divendres i es prestarà des de la parada de bus situada a l´Avinguda Costa Brava / Plaça dels País de Sepharat.
La intenció de l’Ajuntament és possibilitar als universitaris l’accés a Girona a través del transport públic, tal i com assegura la regidora de transports, Antònia Petit.
Aquests 4 viatges permeten també millorar la connexió amb transport públic fins a Blanes, per on passaran aquests 4 viatges estrenats ahir. Tot i això el consistori treballa ara per millorar la connexió amb Blanes i més endavant fins Lloret
La connexió entre PLF i Girona trigarà una hora i quart, aproximadament i té diferents parades, l’última a l’estació de busos de Girona, prop de l’estació de trens.
Segons l’Ajuntament amb aquest nou servei, la recent estrena d´un nou autobús i l´augment de la freqüència del servei entre Palafolls, Sant Genís i Malgrat, s´aconsegeuxi una millora de la mobilitat dels ciutadans de Palafolls en transport públic.
Aquesta connexió entre PLF i Girona és operada per Barcelona Bus.
Trobareu els horaris a la plana web de RP.
ANADA | ||
PLF | 06:05 | 06:50 |
BL -Ca la Guidó | 06:15 | 07:00 |
BL – Telefònica | 06:18 | 07:03 |
BL- Pl. Catalunya | 06:22 | 07:07 |
Bl- Estació Bus | 06:30 | 07:15 |
TORDERA | 06:40 | no |
CAL COIX | 06:50 | no |
MAÇANET | 07:00 | no |
GIRONA | 07:30 | 08:05 |
TORNADA | ||
GIRONA | 15:15 | 19:30 |
FORNELLS | 15:25 | 19:40 |
SILS | 15:40 | 19:55 |
MAÇANET | 15:45 | 20:00 |
CAL COIX | 15:55 | 20:10 |
TORDERA | 16:00 | 20:15 |
BL -Ca la Guidó | 16:15 | 20:30 |
BL – Telefònica | 16:18 | 20:33 |
BL- Pl. Catalunya | 16:22 | 20:37 |
Bl- Estació Bus | 16:25 | 20:40 |
PLF | 16:35 | 20:50 |