PLF ja supera els 9000 habitants

Segons la revisió del padró municipal de principis de l’any passat, l’última que és oficial, indica que la nostra localitat ja ha superat els 9 mil habitants. En concret a data 1 de gener de 2012, a la nostra localitat hi havia 9.027 habitants, el que suposa un 0.7% més que un any abans, quan la nostra localitat comptava amb una població de 8966 persones.

Dels 9000 palafollencs hi ha paritat entre homes i dones. De fet només hi ha 5 homes més que no pas dones, pel que el repartiment per sexes de la població a PLF és equitatiu.

PLF, tot i haver experimentat una certa desacceleració, continua any rere any augmentant. En els últims 5 anys la nostra vila ha crescut en un miler d’habitants, i en els últims 10 anys PLF ha crescut en 3 mil habitants, ja que al 2002, a la nostra vila hi vivien poc més de 6000 persones.

Totes les poblacions del nostre voltant creixen en població, excepte Calella, que baixa un 0.8% respecte l’any 2011. Calella té 18.500 habitants, la mateixa xifra que té actualment Malgrat de Mar després d’augmentar un 0.3% respecte un any abans. Pineda és la 3a localitat més poblada del Maresme rere Mataró i Premià de Mar i l’any passat va superar els 26 mil habitants, amb un petit augment del 0.1%. Qui té un creixement percentual més gran és Tordera amb més d’un 2% entre el 2011 i el 2012. El municipi té ja més de 16.300 habitants.

Per últim Sta. Susanna també augmenta en nombre d’habitants sobrepassant els 3300 susannecs.

A data 1 de gener del 2012 a la nostra comarca hi vivien 436.500 persones, un 0.4% més que un any abans.

 

 

Població a PLF

Subscriu-te gratuïtament,
el butlletí de notícies cada dia al teu correu.

El més llegit
Categories
Més ambits geogràfics